Murata Electronics North America NFM21CC101U1H3D
NFM21CC101U1H3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM21CC101U1H3D
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER HIGH FREQ 100PF 0805
Datasheet Download
NFM21CC101U1H3D.pdf
Availability of NFM21CC101U1H3D
QUANTITY
NFM21CC101U1H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM21CC101U1H3D
Internal Part NumberEIS-NFM21CC101U1H3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM21C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Voltage50V
Current700mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM21CC101U1H3D
Related LinksNFM21CC, NFM21CC101U1H3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM21CC101U1H3D Details Description
Related parts for NFM21CC101U1H3D
RES SMD 2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 68 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 2A TP-FA datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CARD MARKER A datasheet.pdf
SMA STRT JACK-RA PLUG RG-58 .5M datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf