Murata Electronics North America NFM21CC220U1H3D
NFM21CC220U1H3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM21CC220U1H3D
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER HIGH FREQ 22PF 0805
Datasheet Download
NFM21CC220U1H3D.pdf
Availability of NFM21CC220U1H3D
QUANTITY
NFM21CC220U1H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM21CC220U1H3D
Internal Part NumberEIS-NFM21CC220U1H3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM21C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Voltage50V
Current700mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM21CC220U1H3D
Related LinksNFM21CC, NFM21CC220U1H3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM21CC220U1H3D Details Description
Related parts for NFM21CC220U1H3D
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf