Murata Electronics North America NFM39R02C470T1M
NFM39R02C470T1M picture photo
Mfg. Part Number
NFM39R02C470T1M
Datasheet Download
NFM39R02C470T1M.pdf
Availability of NFM39R02C470T1M
QUANTITY
NFM39R02C470T1M Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM39R02C470T1M
Internal Part NumberEIS-NFM39R02C470T1M
Delivery TimeIn stock, ship NFM39R02C470T1M today.
SeriesNFM39R02C
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0805C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM39R02C470T1M
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFM39R0, NFM39R02C470T1M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM39R02C470T1M Details Description
Related parts for NFM39R02C470T1M
IC REG LDO -12V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.9UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
INSERT MOD - FL MGUARD BLADEBASE datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM NPN 312MM datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/05/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
F3SJ-A0299P14 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf