Murata Electronics North America NFM39R12C471T1M00-54/T251
NFM39R12C471T1M00-54/T251 picture photo
Mfg. Part Number
NFM39R12C471T1M00-54/T251
Datasheet Download
NFM39R12C471T1M00-54/T251.pdf
Availability of NFM39R12C471T1M00-54/T251
QUANTITY
NFM39R12C471T1M00-54/T251 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM39R12C471T1M00-54/T251
Internal Part NumberEIS-NFM39R12C471T1M00-54/T251
Delivery TimeIn stock, ship NFM39R12C471T1M00-54/T251 today.
SeriesNFM39R12C471T1M
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0805C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM39R12C471T1M00-54/T251
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM39R12C471T1M00-54/T251 Details Description
Related parts for NFM39R12C471T1M00-54/T251
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SC70-3 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 300W datasheet.pdf
FAN HEATER 250W 3.2X3.2X7" datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W T18 datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf