Murata Electronics North America NFM3DCC221R1H3L
NFM3DCC221R1H3L picture photo
Mfg. Part Number
NFM3DCC221R1H3L
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 220PF 1205
Datasheet Download
NFM3DCC221R1H3L.pdf
Availability of NFM3DCC221R1H3L
QUANTITY
NFM3DCC221R1H3L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM3DCC221R1H3L
Internal Part NumberEIS-NFM3DCC221R1H3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM3DC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Voltage50V
Current300mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM3DCC221R1H3L
Related LinksNFM3DCC, NFM3DCC221R1H3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM3DCC221R1H3L Details Description
Related parts for NFM3DCC221R1H3L
KIT OSCILLOSCOPE PROBE ACCY datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1.5KV DO205AA datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf