Murata Electronics North America NFM41CC102R2A3L
NFM41CC102R2A3L picture photo
Mfg. Part Number
NFM41CC102R2A3L
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 1000PF 1806
Datasheet Download
NFM41CC102R2A3L.pdf
Availability of NFM41CC102R2A3L
QUANTITY
NFM41CC102R2A3L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41CC102R2A3L
Internal Part NumberEIS-NFM41CC102R2A3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM41C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Voltage100V
Current300mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM41CC102R2A3L
Related LinksNFM41CC, NFM41CC102R2A3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM41CC102R2A3L Details Description
Related parts for NFM41CC102R2A3L
IC LATCH OCTAL 3STATE 20-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 300 OHM 2512 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SEATING TL 4 PR 12 COL HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf