Murata Electronics North America NFM61R10T102T1M00-620
NFM61R10T102T1M00-620 picture photo
Mfg. Part Number
NFM61R10T102T1M00-620
Datasheet Download
NFM61R10T102T1M00-620.pdf
Availability of NFM61R10T102T1M00-620
QUANTITY
NFM61R10T102T1M00-620 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM61R10T102T1M00-620
Internal Part NumberEIS-NFM61R10T102T1M00-620
Delivery TimeIn stock, ship NFM61R10T102T1M00-620 today.
SeriesNFM61R10T102
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2512-102
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM61R10T102T1M00-620
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM61R10T102T1M00-620 Details Description
Related parts for NFM61R10T102T1M00-620
MOSFET N-CH 200V 5.2A D2PAK datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
IC MPU 32B 33MHZ LINUX 208PQFP datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLUE 2' datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf