Murata Electronics North America NFR21GD4706802
NFR21GD4706802 picture photo
Mfg. Part Number
NFR21GD4706802
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFR21GD4706802.pdf
Availability of NFR21GD4706802
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFR21GD4706802 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFR21GD4706802
Internal Part NumberEIS-NFR21GD4706802
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFR21GD4706802 today.
SeriesNFR21GD4
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeO805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFR21GD4706802
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFR21GD, NFR21GD4706802 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFR21GD4706802 Details Description
Related parts for NFR21GD4706802
IC ADC 16-BIT 1CH 150KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200PS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5243 datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 24POS datasheet.pdf
RES 68 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 21 M 48" RBW JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf