Vishay/BCcomponents NFR25H0003309JR500
NFR25H0003309JR500 picture photo
Mfg. Part Number
NFR25H0003309JR500
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
NFR25H0003309JR500.pdf
Availability of NFR25H0003309JR500
QUANTITY
NFR25H0003309JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFR25H0003309JR500
Internal Part NumberEIS-NFR25H0003309JR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesNFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFR25H0003309JR500
Related LinksNFR25H000, NFR25H0003309JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NFR25H0003309JR500 Details Description
Related parts for NFR25H0003309JR500
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
ADAPTER PICMICRO DIP40/QFN44 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 50K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS1118 datasheet.pdf
IC REG SYNC 6A BUCK 24QFN datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf