Murata Electronics North America NFW31SP107X1E4L
NFW31SP107X1E4L picture photo
Mfg. Part Number
NFW31SP107X1E4L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC EMI 100MHZ 200MA 1206
Datasheet Download
NFW31SP107X1E4L.pdf
Availability of NFW31SP107X1E4L
QUANTITY
NFW31SP107X1E4L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFW31SP107X1E4L
Internal Part NumberEIS-NFW31SP107X1E4L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, NFW31S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (Pi)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency100MHz (Cutoff)
Attenuation Value20dB @ 500MHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current200mA
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.079" (2.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFW31SP107X1E4L
Related LinksNFW31SP, NFW31SP107X1E4L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFW31SP107X1E4L Details Description
Related parts for NFW31SP107X1E4L
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf