Murata Electronics North America NFW31SP207X1E4L
NFW31SP207X1E4L picture photo
Mfg. Part Number
NFW31SP207X1E4L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC EMI 200MHZ 200MA 1206
Datasheet Download
NFW31SP207X1E4L.pdf
Availability of NFW31SP207X1E4L
QUANTITY
NFW31SP207X1E4L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFW31SP207X1E4L
Internal Part NumberEIS-NFW31SP207X1E4L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, NFW31S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (Pi)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency200MHz (Cutoff)
Attenuation Value10dB @ 500MHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current200mA
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.079" (2.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFW31SP207X1E4L
Related LinksNFW31SP, NFW31SP207X1E4L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFW31SP207X1E4L Details Description
Related parts for NFW31SP207X1E4L
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 130PS .050" SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 24V 42MA datasheet.pdf
CONN PIN 18-22AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
OPTIC HOLDER 20MM XP NICHIA BK datasheet.pdf
CAP TANT 110UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf