Sumida Corporation CDRH3D11NP-120NC
CDRH3D11NP-120NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D11NP-120NC
Brief Description
FIXED IND 12UH 810MA 276 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D11NP-120NC.pdf
Availability of CDRH3D11NP-120NC
QUANTITY
CDRH3D11NP-120NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D11NP-120NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D11NP-120NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D11
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance12µH
Tolerance±30%
Current Rating810mA
Current - Saturation250mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)276 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D11NP-120NC
Related LinksCDRH3D11, CDRH3D11NP-120NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D11NP-120NC Details Description
Related parts for CDRH3D11NP-120NC
RIVET BLIND 0.400" ALUM NATURAL datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 5A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 140UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 19X19X7.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3V 0.3A X2-8DFN datasheet.pdf