Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQ223B400T5
NHQ223B400T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQ223B400T5
Brief Description
NTC 22000 OHMS 5% 1206
Datasheet Download
NHQ223B400T5.pdf
Availability of NHQ223B400T5
QUANTITY
NHQ223B400T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQ223B400T5
Internal Part NumberEIS-NHQ223B400T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQ223B400T5
NHQ223B400T5 Details Description
Related parts for NHQ223B400T5
FIXED IND 12NH 180MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 43POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12+PE INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf