Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQ303B400T10
NHQ303B400T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQ303B400T10
Brief Description
NTC 30000 OHMS 10% 1206
Datasheet Download
NHQ303B400T10.pdf
Availability of NHQ303B400T10
QUANTITY
NHQ303B400T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQ303B400T10
Internal Part NumberEIS-NHQ303B400T10
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C30k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQ303B400T10
NHQ303B400T10 Details Description
Related parts for NHQ303B400T10
RELAY GEN PURPOSE SPST 200A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 230MA 6.4 OHM datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 115 I/O 208QFP datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
CBL RIBN 36COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS SCKT-WIRE 1.5M datasheet.pdf