Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQ333B400T5
NHQ333B400T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQ333B400T5
Brief Description
NTC 33000 OHMS 5% 1206
Datasheet Download
NHQ333B400T5.pdf
Availability of NHQ333B400T5
QUANTITY
NHQ333B400T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQ333B400T5
Internal Part NumberEIS-NHQ333B400T5
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQ333B400T5
NHQ333B400T5 Details Description
Related parts for NHQ333B400T5
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4.2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 400MA 1.47 OHM datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 5V datasheet.pdf