Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQM272B410T10
NHQM272B410T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQM272B410T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 2700 OHM 10% 0805
Datasheet Download
NHQM272B410T10.pdf
Availability of NHQM272B410T10
QUANTITY
NHQM272B410T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQM272B410T10
Internal Part NumberEIS-NHQM272B410T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.7k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854100K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQM272B410T10
NHQM272B410T10 Details Description
Related parts for NHQM272B410T10
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN SOCKET .140 LONG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS PIN datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 0.1% 5W datasheet.pdf