Sullins Connector Solutions RSA50DTAD
RSA50DTAD picture photo
Mfg. Part Number
RSA50DTAD
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RSA50DTAD.pdf
Availability of RSA50DTAD
QUANTITY
RSA50DTAD Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA50DTAD
Internal Part NumberEIS-RSA50DTAD
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA50DTAD
Related LinksRSA5, RSA50DTAD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA50DTAD Details Description
Related parts for RSA50DTAD
MOSFET 2P-CH 20V 5A 6SSOT datasheet.pdf
HEAT SINK 45MM X 45MM X 24.5MM datasheet.pdf
MINI JUMP 2POS 200CC datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC POWER DIST SWITCH ADJ 6SON datasheet.pdf
CONN FFC VERT 15POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC ATTENUATOR 5BIT 1DB 16-QSOP datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK W/ datasheet.pdf
CONN FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf