Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQM400B280T5
NHQM400B280T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQM400B280T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 40 OHM 5% 0805
Datasheet Download
NHQM400B280T5.pdf
Availability of NHQM400B280T5
QUANTITY
NHQM400B280T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQM400B280T5
Internal Part NumberEIS-NHQM400B280T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C40
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/852800K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQM400B280T5
NHQM400B280T5 Details Description
Related parts for NHQM400B280T5
FIXED IND 24NH 200MA SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN BOX datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 70POS datasheet.pdf
INSERTION BIT 12 GA datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf