Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQM800B280T10
NHQM800B280T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQM800B280T10
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 80 OHM 10% 0805
Datasheet Download
NHQM800B280T10.pdf
Availability of NHQM800B280T10
QUANTITY
NHQM800B280T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQM800B280T10
Internal Part NumberEIS-NHQM800B280T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNHQ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C80
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/852800K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQM800B280T10
NHQM800B280T10 Details Description
Related parts for NHQM800B280T10
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 10W datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.1A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.3A 62 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS WALL MNT SKT datasheet.pdf