Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM202B410T10
NHQMM202B410T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM202B410T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 2K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM202B410T10.pdf
Availability of NHQMM202B410T10
QUANTITY
NHQMM202B410T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM202B410T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM202B410T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854100K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM202B410T10
NHQMM202B410T10 Details Description
Related parts for NHQMM202B410T10
GROMMET EDGE SLOT NYLON NAT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED RECEPT FBR OPTIC GAAIAS TO46 datasheet.pdf
CCEVK NEJA EVAL KIT datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 12-10AWG 50PC datasheet.pdf
METAL STRIP RING KRIMPTITE datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 240V 225MA SOD323 datasheet.pdf