Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM223B380T5
NHQMM223B380T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM223B380T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 22K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM223B380T5.pdf
Availability of NHQMM223B380T5
QUANTITY
NHQMM223B380T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM223B380T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM223B380T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854100K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM223B380T5
NHQMM223B380T5 Details Description
Related parts for NHQMM223B380T5
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.75A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf