Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM303B400T5
NHQMM303B400T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM303B400T5
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM303B400T5.pdf
Availability of NHQMM303B400T5
QUANTITY
NHQMM303B400T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM303B400T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM303B400T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNHQ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C30k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM303B400T5
NHQMM303B400T5 Details Description
Related parts for NHQMM303B400T5
RES SMD 15.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 1MM 24POS datasheet.pdf
TERMINAL SCREW LO PRO PC MNT RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
CABLE TIE 4"L 18LB ORANGE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf