Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM333B400T10
NHQMM333B400T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM333B400T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM333B400T10.pdf
Availability of NHQMM333B400T10
QUANTITY
NHQMM333B400T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM333B400T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM333B400T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM333B400T10
NHQMM333B400T10 Details Description
Related parts for NHQMM333B400T10
IC TXRX SIGNAL COND DUAL 24-QFN datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4PS R/A 10M CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 24.5MA 79 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X8L RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 0606 datasheet.pdf
381 TB SOCKET VER THR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf