Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM400B280T5
NHQMM400B280T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM400B280T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 40 OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM400B280T5.pdf
Availability of NHQMM400B280T5
QUANTITY
NHQMM400B280T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM400B280T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM400B280T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C40
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/852800K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM400B280T5
NHQMM400B280T5 Details Description
Related parts for NHQMM400B280T5
IC 3V PROM SER 200K 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DISPENSER NEEDLE TIP 30GA 25PC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf