Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM472B355T10
NHQMM472B355T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM472B355T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 4700 OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM472B355T10.pdf
Availability of NHQMM472B355T10
QUANTITY
NHQMM472B355T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM472B355T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM472B355T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C4.7k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/853550K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM472B355T10
NHQMM472B355T10 Details Description
Related parts for NHQMM472B355T10
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 8H8 M PCBR/A B/L G HP T datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 4-ROWS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3QFN datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf