SiTIME SIT9001AC-2-25E4
SIT9001AC-2-25E4 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-2-25E4
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9001AC-2-25E4.pdf
Availability of SIT9001AC-2-25E4
QUANTITY
SIT9001AC-2-25E4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-2-25E4
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-2-25E4
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-2-25E4
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-2-25E4 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-2-25E4 Details Description
Related parts for SIT9001AC-2-25E4
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON L6599 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 53-107V datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 39POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 9.2K OHM 5% 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf