Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM501B320T5
NHQMM501B320T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM501B320T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 500 OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM501B320T5.pdf
Availability of NHQMM501B320T5
QUANTITY
NHQMM501B320T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM501B320T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM501B320T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C500
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/853250K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM501B320T5
NHQMM501B320T5 Details Description
Related parts for NHQMM501B320T5
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 180MA 3.9 OHM datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 2GB SLC datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERGENT REFLCT ULTRA-SMALL R1 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf