FFF NJ19215000J0G
NJ19215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
NJ19215000J0G
Brief Description
350 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
NJ19215000J0G.pdf
Availability of NJ19215000J0G
QUANTITY
NJ19215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NJ19215000J0G
Internal Part NumberEIS-NJ19215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,090
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-24 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NJ19215000J0G
Related LinksNJ1921, NJ19215000J0G Datasheet, FFF Distributor
NJ19215000J0G Details Description
Related parts for NJ19215000J0G
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 512VWM 828VC DO201 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 50V DO-41 datasheet.pdf