NJR/JRC Corporation NJU7700F25-TE1#
NJU7700F25-TE1# picture photo
Mfg. Part Number
NJU7700F25-TE1#
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 2.5V SOT23-5
Datasheet Download
NJU7700F25-TE1#.pdf
Availability of NJU7700F25-TE1#
QUANTITY
NJU7700F25-TE1# Order Process
Ship out your order
Specifications of NJU7700F25-TE1#
Internal Part NumberEIS-NJU7700F25-TE1#
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5 (MTP5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NJU7700F25-TE1#
Related LinksNJU7700, NJU7700F25-TE1# Datasheet, NJR/JRC Corporation Distributor
NJU7700F25-TE1# Details Description
Related parts for NJU7700F25-TE1#
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 1% 5W 2818 datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC DO204AC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 1000PF Z5U NONSTND datasheet.pdf