NJR/JRC Corporation NJU7775F33-TE1#
NJU7775F33-TE1# picture photo
Mfg. Part Number
NJU7775F33-TE1#
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
NJU7775F33-TE1#.pdf
Availability of NJU7775F33-TE1#
QUANTITY
NJU7775F33-TE1# Order Process
Ship out your order
Specifications of NJU7775F33-TE1#
Internal Part NumberEIS-NJU7775F33-TE1#
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 9V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NJU7775F33-TE1#
Related LinksNJU7775, NJU7775F33-TE1# Datasheet, NJR/JRC Corporation Distributor
NJU7775F33-TE1# Details Description
Related parts for NJU7775F33-TE1#
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5NS 48TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.75 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 170MA 2.5 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf