Yageo NKN100JR-73-1R3
NKN100JR-73-1R3 picture photo
Mfg. Part Number
NKN100JR-73-1R3
Brief Description
RES 1.3 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
NKN100JR-73-1R3.pdf
Availability of NKN100JR-73-1R3
QUANTITY
NKN100JR-73-1R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN100JR-73-1R3
Internal Part NumberEIS-NKN100JR-73-1R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NKN100JR-73-1R3
Related LinksNKN100J, NKN100JR-73-1R3 Datasheet, Yageo Distributor
NKN100JR-73-1R3 Details Description
Related parts for NKN100JR-73-1R3
REPLACEMNT IRON-SOLDRING STATION datasheet.pdf
IC DRVR DUAL SYNC BUCK 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf