ON Semiconductor NL17SZ125DTT1G
NL17SZ125DTT1G picture photo
Mfg. Part Number
NL17SZ125DTT1G
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC BUFFER NONINV 3ST 5TSOP
Datasheet Download
NL17SZ125DTT1G.pdf
Availability of NL17SZ125DTT1G
QUANTITY
NL17SZ125DTT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NL17SZ125DTT1G
Internal Part NumberEIS-NL17SZ125DTT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series17SZ
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeBuffer/Line Driver, Non-Inverting
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL17SZ125DTT1G
Related LinksNL17SZ1, NL17SZ125DTT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NL17SZ125DTT1G Details Description
Related parts for NL17SZ125DTT1G
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A PPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD UH SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf