TDK Corporation NL453232T-471J-PF
NL453232T-471J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-471J-PF
Brief Description
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD
Datasheet Download
NL453232T-471J-PF.pdf
Availability of NL453232T-471J-PF
QUANTITY
NL453232T-471J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-471J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-471J-PF
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±5%
Current Rating62mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)26 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-471J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-471J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-471J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-471J-PF
RES SMD 1.4K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf