TDK Corporation NL453232T-561J-PF
NL453232T-561J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-561J-PF
Brief Description
FIXED IND 560UH 50MA 30 OHM SMD
Datasheet Download
NL453232T-561J-PF.pdf
Availability of NL453232T-561J-PF
QUANTITY
NL453232T-561J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-561J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-561J-PF
Material - Core-
Inductance560µH
Tolerance±5%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-561J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-561J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-561J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-561J-PF
IC OP AMP VOLT COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC 5V STEREO AUD VOL CTRL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A PIN PLNGR datasheet.pdf
RES 127K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 1PORT WHITE datasheet.pdf
TAPE PLYMR RES 12.7MM CIR 250/PK datasheet.pdf