Vishay/Vitramon VJ0603D1R8BXXAJ
VJ0603D1R8BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8BXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R8BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R8BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8BXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R8BXXAJ
RES 820 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 36-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
DIODE AVAL 1A 1200V SOD-57 datasheet.pdf