TDK Corporation NL453232T-821J-PF
NL453232T-821J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-821J-PF
Brief Description
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
Datasheet Download
NL453232T-821J-PF.pdf
Availability of NL453232T-821J-PF
QUANTITY
NL453232T-821J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-821J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-821J-PF
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance±5%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)35 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-821J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-821J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-821J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-821J-PF
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 1200V 2.5KA datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 500' datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
3M 50W-750W MSME IP67 MTR 20BIT datasheet.pdf