TDK Corporation NL565050T-392J-PF
NL565050T-392J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL565050T-392J-PF
Brief Description
FIXED IND 3.9MH 38MA 70 OHM SMD
Datasheet Download
NL565050T-392J-PF.pdf
Availability of NL565050T-392J-PF
QUANTITY
NL565050T-392J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL565050T-392J-PF
Internal Part NumberEIS-NL565050T-392J-PF
Material - Core-
Inductance3.9mH
Tolerance±5%
Current Rating38mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5650 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL565050T-392J-PF
Related LinksNL565050, NL565050T-392J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL565050T-392J-PF Details Description
Related parts for NL565050T-392J-PF
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARTRIDGE ASSEMBLY 3WIRE datasheet.pdf
IC COMP HEX WINDOW W/REF 24-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL SMD datasheet.pdf