TDK Corporation NLC453232T-220K
NLC453232T-220K picture photo
Mfg. Part Number
NLC453232T-220K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 370MA 900 MOHM
Datasheet Download
NLC453232T-220K.pdf
Availability of NLC453232T-220K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLC453232T-220K Order Process
Ship out your order
Specifications of NLC453232T-220K
Internal Part NumberEIS-NLC453232T-220K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLC453232T-220K
Related LinksNLC4532, NLC453232T-220K Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLC453232T-220K Details Description
Related parts for NLC453232T-220K
IC DAC 12BIT QUAD W/BUFF 16TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 750UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 PLUG-PLUG 1.5M datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf