TDK Corporation NLC565050T-3R9K-PF
NLC565050T-3R9K-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLC565050T-3R9K-PF
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 1.05A 90 MOHM
Datasheet Download
NLC565050T-3R9K-PF.pdf
Availability of NLC565050T-3R9K-PF
QUANTITY
NLC565050T-3R9K-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLC565050T-3R9K-PF
Internal Part NumberEIS-NLC565050T-3R9K-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLNL(C)565050T Coil Product 25/May/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating1.05A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant32MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5650 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLC565050T-3R9K-PF
Related LinksNLC565050, NLC565050T-3R9K-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLC565050T-3R9K-PF Details Description
Related parts for NLC565050T-3R9K-PF
OSC VCXO 148.3516MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HOUSING CAP 2POS WHITE 94V-0 datasheet.pdf
CONN 204POS DDR3 SDRAM SODIMM datasheet.pdf
TRIMMER 220 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
28AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf