Laird Technologies IAS POE-24S-AFI-
POE-24S-AFI- picture photo
Mfg. Part Number
POE-24S-AFI-
Manufacturer
Product Category
Power over Ethernet (PoE)
Brief Description
POE SPLITTER 12W 24V DESKTOP
Datasheet Download
POE-24S-AFI-.pdf
Availability of POE-24S-AFI-
QUANTITY
POE-24S-AFI- Order Process
Ship out your order
Specifications of POE-24S-AFI-
Internal Part NumberEIS-POE-24S-AFI-
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyPower over Ethernet (PoE)
Series-
TypeSplitter
Voltage - Input36 ~ 60 V
Number of Ports1
Voltage - Output24V
Current - Output500mA
Power (Watts) - Per Port12W
ComplianceIEEE802.3af
Data Rate-
FeaturesOCP, SCP
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Efficiency-
Mounting TypeDesktop
Size / Dimension3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)
Note-
Input ConnectorRJ45 (Data, Power)
Output Connector2.1mm Plug (Power), RJ45 (Data)
ApprovalsCE, EN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POE-24S-AFI-
Related LinksPOE-24, POE-24S-AFI- Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
POE-24S-AFI- Details Description
Related parts for POE-24S-AFI-
TRANS PREBIAS PNP 250MW TO236AB datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PIN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS22993 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 4A datasheet.pdf
CUTTING BLADE datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
HAN D 64POS F INSERT CRIMP datasheet.pdf