Epson SG-615PTJ 32.7680MC0
SG-615PTJ 32.7680MC0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PTJ 32.7680MC0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768MHZ TTL SMD
Datasheet Download
SG-615PTJ 32.7680MC0.pdf
Availability of SG-615PTJ 32.7680MC0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-615PTJ 32.7680MC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PTJ 32.7680MC0
Internal Part NumberEIS-SG-615PTJ 32.7680MC0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)28mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PTJ 32.7680MC0
Related LinksSG-615PTJ , SG-615PTJ 32.7680MC0 Datasheet, Epson Distributor
SG-615PTJ 32.7680MC0 Details Description
Related parts for SG-615PTJ 32.7680MC0
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 15.7A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 10"X7" BLK/RED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf
RES 470 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf