TDK Corporation NLCV25T-2R2M-PFD
NLCV25T-2R2M-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-2R2M-PFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-2R2M-PFD.pdf
Availability of NLCV25T-2R2M-PFD
QUANTITY
NLCV25T-2R2M-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-2R2M-PFD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-2R2M-PFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant95MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-2R2M-PFD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-2R2M-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-2R2M-PFD Details Description
Related parts for NLCV25T-2R2M-PFD
CONN PLUG 20POS FEMALE CIRCULAR datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 3.81MM PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SHRINK BOOT SZ 10 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf