TDK Corporation NLCV25T-6R8M-EFD
NLCV25T-6R8M-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-6R8M-EFD
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 275MA 1.3 OHM
Datasheet Download
NLCV25T-6R8M-EFD.pdf
Availability of NLCV25T-6R8M-EFD
QUANTITY
NLCV25T-6R8M-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-6R8M-EFD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-6R8M-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating275mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant39MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-6R8M-EFD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-6R8M-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-6R8M-EFD Details Description
Related parts for NLCV25T-6R8M-EFD
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
CONN CABLE SEAL 12-14AWG YLW datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/21/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.47A 37 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf