TDK Corporation NLCV25T-6R8M-PFRD
NLCV25T-6R8M-PFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-6R8M-PFRD
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 390MA 1.1 OHM
Datasheet Download
NLCV25T-6R8M-PFRD.pdf
Availability of NLCV25T-6R8M-PFRD
QUANTITY
NLCV25T-6R8M-PFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-6R8M-PFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-6R8M-PFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant38MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-6R8M-PFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-6R8M-PFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-6R8M-PFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-6R8M-PFRD
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 3% 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 9POS INLINE FMALE datasheet.pdf
3V PH.MODULE 38KHZ S.VIEW datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 330MA 260 MOHM datasheet.pdf