TDK Corporation NLCV25T-R15M-EFRD
NLCV25T-R15M-EFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-R15M-EFRD
Brief Description
FIXED IND 150NH 1.8A 52.8 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-R15M-EFRD.pdf
Availability of NLCV25T-R15M-EFRD
QUANTITY
NLCV25T-R15M-EFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-R15M-EFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-R15M-EFRD
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±20%
Current Rating1.8A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)52.8 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-R15M-EFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-R15M-EFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-R15M-EFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-R15M-EFRD
SCR SMT NON-ISOLATE 1KV 12A DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 45KHZ 16QFN datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 60POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48UQFN datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 1060LM 1CH MCPCB datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf