TDK Corporation NLCV25T-R47M-EFRD
NLCV25T-R47M-EFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-R47M-EFRD
Brief Description
FIXED IND 470NH 1.34A 96 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-R47M-EFRD.pdf
Availability of NLCV25T-R47M-EFRD
QUANTITY
NLCV25T-R47M-EFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-R47M-EFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-R47M-EFRD
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating1.34A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)96 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant220MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-R47M-EFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-R47M-EFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-R47M-EFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-R47M-EFRD
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 4.3A SOT89 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC SWITCH IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7S SMD datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.162K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 151VC SMBJ datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS INLINE SCKT datasheet.pdf