TDK Corporation NLCV32T-6R8M-EFRD
NLCV32T-6R8M-EFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-6R8M-EFRD
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 700MA 348 MOHM
Datasheet Download
NLCV32T-6R8M-EFRD.pdf
Availability of NLCV32T-6R8M-EFRD
QUANTITY
NLCV32T-6R8M-EFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-6R8M-EFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-6R8M-EFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)348 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant38MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-6R8M-EFRD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-6R8M-EFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-6R8M-EFRD Details Description
Related parts for NLCV32T-6R8M-EFRD
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TEST CLIP 22POS DIP KNIFE EDGE.3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN DB78 FMALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.1" NYL 0.062" LIME datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf