TDK Corporation NLCV32T-R33M-PFR
NLCV32T-R33M-PFR picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-R33M-PFR
Brief Description
FIXED IND 330NH 2.1A 35 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-R33M-PFR.pdf
Availability of NLCV32T-R33M-PFR
QUANTITY
NLCV32T-R33M-PFR Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-R33M-PFR
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-R33M-PFR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLCV-PF
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)42 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-R33M-PFR
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-R33M-PFR Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-R33M-PFR Details Description
Related parts for NLCV32T-R33M-PFR
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 310MA 670 MOHM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 80MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 200KSPS 10-UMAX datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 76K OHM 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf