TDK Corporation NLCV32T-R33M-PFR
NLCV32T-R33M-PFR picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-R33M-PFR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 2.1A 35 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-R33M-PFR.pdf
Availability of NLCV32T-R33M-PFR
QUANTITY
NLCV32T-R33M-PFR Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-R33M-PFR
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-R33M-PFR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLCV-PF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)42 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-R33M-PFR
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-R33M-PFR Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-R33M-PFR Details Description
Related parts for NLCV32T-R33M-PFR
END COVER GRAY datasheet.pdf
IC 16-BIT AUDIO DAC 16-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .15W AB 10MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 450MA 140 MOHM datasheet.pdf