TDK Corporation NLCV32T-R33M-PFRD
NLCV32T-R33M-PFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-R33M-PFRD
Brief Description
FIXED IND 330NH 2.1A 42 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-R33M-PFRD.pdf
Availability of NLCV32T-R33M-PFRD
QUANTITY
NLCV32T-R33M-PFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-R33M-PFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-R33M-PFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)42 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-R33M-PFRD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-R33M-PFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-R33M-PFRD Details Description
Related parts for NLCV32T-R33M-PFRD
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MALE RCPT 12PS FRONT PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 6A SYNC 20QFN datasheet.pdf
SHEETING REFLECTIVE 2" X 5YD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf